506-345-300 info@ddd-lublin.pl

Mycie elewacji Lublin

DDD Lublin

Mycie elewacji Lublin

METODY NA BAZIE WODY

Używanie wody do czyszczenia elewacji budynku jest techniką nieinwazyjną.

Istnieją trzy metody:

  • Mycie ciśnieniowe
  • Moczenie
  • Pranie parowe

Najczęściej stosowanym jest mycie ciśnieniowe, w którym powierzchnia budynku jest spryskiwana strumieniem wody o niskim lub średnim ciśnieniu. Ciśnienie zaczyna się od niskiego i jest zwiększane w razie potrzeby, aby usunąć nagromadzony brud. Czasami używamy pędzli z naturalnego lub syntetycznego włosia do mocno zabrudzonych i uporczywych miejsc. Do wody można również dodać niejonowe detergenty w celu usunięcia zabrudzeń na bazie oleju.

Moczenie to kolejna metoda na bazie wody, w której powierzchnię — zwłaszcza obszary nienarażone na deszcz — przez kilka dni lekko spryskuje się wodą. Ma to na celu rozluźnienie upartej sadzy i skórki. Ze względu na swój stosunkowo łagodniejszy charakter w porównaniu z innymi zabiegami, moczenie jest idealne do zabytkowych murów.

Wreszcie, czyszczenie parą obejmuje użycie gorącej wody pod wysokim ciśnieniem, aby skutecznie usunąć wszelkie nagromadzone osady gleby i rośliny. Nie jest powszechnie stosowany, ale jest świetną alternatywą do czyszczenia kamienia wrażliwego na chemiczne środki czyszczące.

CZYSZCZENIE CHEMICZNE

W porównaniu z wyżej wymienionymi metodami na bazie wody, chemiczne środki czyszczące są bardziej skuteczne w usuwaniu brudu, a także farb, powłok i plam metalicznych. Istnieją dwa rodzaje chemicznych środków czyszczących:

  • Środki czyszczące na bazie kwasu – Nadaje się do czyszczenia nieglazurowanej cegły i terakoty oraz betonu i granitu.
  • Alkaliczne środki czyszczące – odpowiednie do czyszczenia wapienia, marmuru i piaskowców kredowych.

Te chemiczne środki czyszczące nakłada się na wilgotną powierzchnię i pozostawia na jakiś czas. Po usunięciu plam spłukuje się je wodą.

Szkodnikom wstęp wzbroniony!

Zapewniamy doskonałą obsługę w konkurencyjnych cenach. Dzięki szerokiej gamie usług i skupieniu się na zadowoleniu klienta, jesteśmy pewni, że będziesz zadowolony, że nas wybrałeś!

Zadzwoń i uzyskaj pomoc

506 345 300

DDD Lublin

  • Wybieramy metody najmniej szkodliwe dla środowiska i zdrowia ludzi
  • Doradzamy w zakresie metod zwalczania szkodników
  • Gwarantujemy trwałe rozwiązanie problemu
  • Wykonujemy usługi przez wykwalifikowaną, dobrze przeszkoloną kadrę
  • Podchodzimy indywidualnie do każdego klienta

Lat Doświadczenia

Zadowolonych Klientów